מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון מעבר לתפריט צד

צעצוע אקסטרים - המדריך הרשמי לבחירת אופנועים ממונעים לילדים

מדריך לרכישת אופנועים ממונעים לילדים, כל הפרמטרים שחשוב לקחת בחשבון, מכוח המנוע ועד לצמיגים, חוויית הרכיבה של הילד והבטיחות שלו הם החשובים מכל

הצעצועים המודרניים שמשגעים ילדים בכל גיל הם ללא ספק אופנועים ממונעים, אך אף על פי שהם מעניקים להם כיף אדיר, הבחירה באופנועים ממונעים לילדים חייבת להיות מושכלת, ויש להתאים אותם לגיל הילד ולמימדיו ולא להתפשר על הבטיחות.

לפניכם המדריך הרשמי לבחירת אופנועים ממונעים לילדים.

גיל וגובה

רבים נוטים לבחור אופנועים ממונעים לילדים על סמך גובהו של הילד, אך השיקול העיקרי והראשוני שצריך לעמוד לנגד עיניהםן של ההורים הוא גילו של הילד. מהירות האופנוע וטווח התנועה שלו צריכים להיות מותאמים ליכולות התפיסה המרחבית של הילד, כך שיוכל להשתמש בהם בצורה בטוחה, ולכן הגובה הוא לא אינדיקציה טובה מספיק, ובטח שלא האינדיקציה הראשונית להסתמך עליה.

יכולת וביטחון

יכול להיות שאתם רואים את ילדכם דוהר על האופנוע הממונע בבטחון, אך בהעדר תחושה זהה בקרב הילד, בחירה באופנועים ממונעים מהירים או מאסיביים יחסית עלולה להיות שגויה ואף לגרום לילד לעשות בהם שימוש לא נכון, שיוביל לתאונות.

בדיוק כמו שמתאימים את סוג הרכב לנהג, כך יש להתאים את סוג האופנוע הממונע לילד. חשוב לתת לו להתנסות, לשתף באופן גלוי ופתוח בתחושותיו ולהיות קשובים לו על מנת להתאים לו את הכלי שנכון עבורו.

משקל האופנוע

חשוב שתהיה פרופורציה בין משקלו של הילד למשקל האופנוע, כך שיוכל לשלוט בו ולחוש ביטחון מלא בעת הרכיבה.

כוח מנוע ומהירות

בהתאם לשלושת הקריטריונים הקודמים יש לבחור את כוח המנוע של האופנוע ואת המהירות המרבית אליה רוצים להגיע בעת הנסיעה באופנוע.

שטח הנסיעה

חשוב לקחת בחשבון את שטח הנסיעה שבו עתידים לרכוב, שכן רכיבת שטח במושב עם מרחבים פתוחים שונה מרכיבה במרחב העירוני, וייתכן ששיקול זה ישפיע במידה ניכרת על הבחירה שלכם.

עבור מי שמתכוון ליסוע בשטח, כדאי לרכוש אופנוע ממונע עם צמיגים כבדים, שמצמצמים את הבליטות בשטח ומבטיחים נסיעה חלקה יותר.

מושב האופנוע

מושב נוח הוא בין הדברים החשובים ביותר שיש לבחון באופנוע לילדים, הן על מנת לאפשר לו חוויית נסיעה נוחה והן על מנת למנוע זעזועים ולשמור על ישיבה זקופה ונכונה במהלך הרכיבה.

עיצוב

כיום ניתן למצוא מגוון עיצובים של אופנועים ממונעים לילדים בכל גיל. עבור ילדים קטנים ניתן לרכוש אופנועים בעיצוב משטרתי או צבאי, אופנועים עם אורות מהבהבים, פנסים, נגני מוזיקה, תאי אחסון ועוד. עם זאת, חשוב לזכור שפנסים, אורות ונגני מוזיקה עלולים לגזול מחיי הסוללה.

יש שמבקשים ממונעים לילדים שמעוצבים לפי המגדר של הילד. במרבית הפעמים הצבע הוא שקובע את הבחירה, אך אם רוצים שגם הבן וגם הבת יוכלו לעשות באופנוע שימוש, מומלץ לרכוש אופנוע ממונע בצבע שמתאים לשני המינים. במקרים אלו מומלץ לבחור בצבע אדום, ירוק או צהוב, שאינם מזוהים עם מין אחד בלבד.

סוללה

חשוב לבחון את אורך חיי הסוללה ולהתאים אותו להרגלי הנסיעה המתוכננים. סוללה שמחזיקה זמן רב יותר כמובן תאפשר זמן משחק ארוך יותר, ותקטין את הסיכוי "להיתקע בלי דלק" באמצע הדרך.

אביזרים נלווים

על מנת להשלים את חוויית הנסיעה של הילד ולהבטיח בטיחות ברמה הגבוהה ביותר מומלץ לרכוש קסדה ומגינים למניעת פציעות, מחזירי אור לנסיעה בשעות החשיכה, משקפי רכיבה למניעת חדירה של אבק או ענפים לעיניים, שרשרת ומנעול לאבטחת האופנוע, כפפות להשלמת המראה ועוד.

לסיכום,

אופנועים ממונעים הם לא צעצועי התפתחות קלסיים, אבל הם בין הצעצועים הכי מגניבים וכיפיים שניתן לרכוש עבור ילדים שאוהבים תנועה, מרחבים פתוחים, אדרנלין ואקסטרים.

במרכז My Baby תמצאו מגוון רחב של אופנועים ממונעים לכל גיל לצד משחקים לילדים מגיל 0 ומעלה, ביניהם בובות, משחקי חשיבה, לגו לילדים, פזלים ומשחקי הרכבה, מתנפחים לבית, מתקני ג'ימבורי ועוד.

סגור
Go back to %1