מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון מעבר לתפריט צד

החשיבות של בחירת עגלה נכונה לתינוק

על החשיבות שבבחירת עגלה נכונה ומאפייני בטיחות שחשוב לחפש ברכישת עגלה חדשה במאמר שלפניכם

עגלה טובה ואיכותית מבטיחה עמידות לאורך זמן, נוחות והגנה מרבית לתינוק וקלות נשיאה. הורים טריים עלולים למצוא עצמם מבולבלים נוכח ההיצע הגדול, ומאחר ועגלה לתינוק שזה עתה נולד נחשבת להוצאה כספית לא קטנה, חשוב לבחור במוצר טוב, שיבטיח פונקציונליות מרבית ויכיל כמה שיותר יתרונות.

נוחות

ילד שנוח לו הוא ילד רגוע יותר, שניתן לערוך עמו טיולים ארוכים יותר בשלווה ובהנאה, ולכן אחד הדברים החשובים ביותר שיש להעניק לילד עם העגלה הוא הנוחות. כשמדובר באמבטיה לפעוט, יש לדאוג לעובי הריפוד, לבד נושם ואיכותי ולמרחב לתנועה. כשמדובר בטיולון, יש לבחון מצבי שכיבה וישיבה, מקום להנחת הרגליים, אפשרות להרים את הרגליים והצללה. יש שרוכשים כרית מיוחדת לטיולון, שמעניקה תמיכה וריפוד, ואף מחממת בעונת החורף.

ביצועים

גם להורים צריך להיות נוח, וקלות הנשיאה של העגלה, מנגנון הקיפול והפתיחה של העגלה, משקל העגלה, גובה ידיות הנשיאה, סוג הגלגלים ועוד- יש לכלול אותם כחלק מהשיקולים של האם, כך שתוכל להבטיח לעצמה טיולים קלים ומהנים ללא מאמץ מיותר.

עמידות

עגלות עמידות, יציבות וחזקות עשויות להיות השקעה לטווח הארוך ולשמש את ההורים גם עם הילדים הבאים. שמירה על ניקיון העגלה וכל מרכיביה, שימון הגלגלים והגנה מפני נפילות או מכות של העגלה בעת האחסון, ההרמה וההורדה מהרכב וכדו' יאפשרו ליהנות ממנה שנים רבות ואף להעבירה הלאה בתום השימוש.

3 מוצרים ב- 1

עגלות תינוק מגיל לידה כוללות אמבטיה, שמשמשת את התינוק עד גיל חצי שנה בערך, טיולון שמתאים מגיל חצי שנה ואילך וסלקל שמיועד לנסיעה ברכב, אך ניתן להתקין אותו גם על גבי העגלה לנשיאה נוחה. ברכישת עגלה מומלץ לבחון את ההתאמה של כל אחד מהמוצרים הללו לבסיס 1.
פרט לכך, עגלת תאומים נפוצה בשימוש לא רק בקרב מי שזכה לשני ילודים בלידה אחת, אלא גם עבור מי שזכה ל- 2 ילדים ברצף. עגלה אחת שיכולה לכלול אמבטיה בצד אחד וטיולון בצד השני מאפשרת לשאת את 2 הפעוטות יחד, וליהנות מטיול משפחתי בקלות.
כמו כן, עבור מי שיש לו תינוק וילד נוסף בגיל הרך, שלא זקוק לעגלה, מומלץ לבחון עגלה עם מדף, שמתחבר אליה ויכול לשאת ילד שעומד על גביו.

בטיחות

עגלת התינוק חייבת להבטיח לו בטיחות, זאת באמצעות מושב רך ונוח, שמונע ממנו להיחבל וטיולון שמכיל רצועות עם 5 נקודות חיבור למניעת נפילות. בנוסף, מומלץ לוודא שיש בעגלה חופה מורחבת, שמגנה על התינוק מפני קרני UV מזיקות.

מאפייני הבטיחות החשובים ביותר שצריך לחפש בעגלת התינוק

חגורות בטיחות:עגלה עם חגורת בטיחות יציבה ורצועת מפשעה מונעת מהתינוק או מהפעוט להחליק החוצה. חשוב לבחון שמנגנון הנעילה של הרצועות חזק ואינו ניתן לפתיחה על ידי פעוטות.
מעצור: בכל עגלה איכותית שעומדת בתווי תקן צריך להיות מעצור, שנועד לנעול את גלגלי העגלה ולמנוע את התדרדרות העגלה. חשוב לבחון שהמעצור חזק מספיק, כך שלא ניתן לפתוח אותו בהיסח דעת או בקלות רבה מדי.
גלגלים: ככל שהגלגלים של העגלה גדולים יותר, כך ניתן לנוע איתן בקלות רבה יותר על גבי מדרכות ומשטחים גסים. רוב עגלות התינוק האיכותיות כוללות גלגלים כפולים בחלקן הקדמי, על מנת להקל על ההיגוי. עגלות עם גלגל אחד קדמי מקשות על ההיגוי וקשות יותר לתמרון. בבחירת עגלה לתינוק מומלץ לבדוק על משטח ישר שכל הגלגלים צמודים לקרקע בצורה אחידה, כשהתינוק יושב בה.
חורי רגליים: עגלות שמיועדות לתינוקות ולפעוטות חייבות לכלול חורי רגליים סגורים, כך שהתינוק לא יוכל להחליק דרכם. יצרנים רבים נוהגים להשתמש במגני רשת או בד או להתקין משענות לרגליים שמעוצבות כלפי מעלה, ומונעות מהרגליים של הפעוט להחליק את החורים הללו.
חופה: הצללה נאותה מגנה על התינוק מפני רוחות ומפני קרינת UV מסוכנת. עגלות מודרניות מכילות חופה רחבה שמסוככת היטב על התינוק, מונעת מקרני השמש לסנוור את פניו ומרוח לחדור פנימה בעצמה. כמו כן, מרבית החופות בעיצובים המודרניים כוללות רשת לאוורור, שמונעת מחום להצטבר תחתיהן ואף מאפשרות לפעוט להציץ דרכן החוצה.
סגור
Go back to %1