למה כל כך חשוב להורים שילדיהם ישחקו בלגו כבר מגיל שנה וחצי, שנתיים?

הורים פשוט מודעים לחשיבות הלגו עבור התפתחות הילדים ואכן ילדים גדולים כקטנים מוצאים בו עניין רב ומוכנים לשבת שעות ממושכות ולבנות באמצעות חתיכות הפלסטיק הצבעוניות עולמות שלמים פרי דמיונם. 

גישות חינוכיות רבות ראו בלגו ככלי חשוב לפיתוח את היכולות המוטוריות והקוגניטיביות של הילד ומקנות לו כישורי חשיבה וגם כישורים חברתיים ולכן עודדו להכניס אותו לגני הילדים.

*לגו מהווה כלי ביטוי נהדר לעולמם הפנימי של הילדים מזמן עבורם אמצעי להתחבר עם האני שלהם לגלות את הכישרונות שלהם ביצירה וגם בחשיבה מחוץ לקופסה.

 

*לגו ויצירה

הורים שייכנסו לגני ילדים עשויים לתהות למה מקדישים זמן רב עבור משחקי לגו אך אנשי חינוך מבינים עד כמה חשוב להקדיש מקום למשחק ויצירה ששניהם מתממשים דרך הלגו, מודעים כי למשחקי הלגו יש תפקיד מהותי בהתפתחותו של הילד בכמה היבטים: פיזי, רגשי וחברתי…

 

*לגו ופיתוח התפיסה המרחבית בקרב הילד,

אם נחשוב על הקשר שבין לגו לתפיסה המרחבית רואים שהוא מחדד את ההתמצאות במרחב ביחס לאובייקטים אחרים ז"א שהלגו מאפשר להחליט בכל פעם מחדש היכן להוסיף חלק נוסף לחלקים שכבר קיימים במבנה? בין היתר מתבצעת עבודה חשובה על תלת מימד. גם כאשר הילד מחבר חלק אחד על גבי השני הוא לומד שקבוצת חלקים שווים יותר מחלק בודד, יוצרים מבנים חדשים. 

כמו כן, מחקרים מעידים שילדים אשר מתעניינים בטכניקות בנייה, מפתחים את חוש האינטליגנציה המרחבית אשר ישתמשו בה רבות בבגרותם.

 

*לגו ופתרון בעיות,

לגו מזמן לילדים להביא את הדמיון שלהם, כך שאפשר להרכיב אינספור דגמים, כי פשוט בלגו אין נכון ולא נכון. לכן בנייה שמאפשרת אינספור אופציות במשחק, מסייעת בתורה לפתרון בעיות וגם לחשיבה באופן יצירתי, וזאת כי הלגו מלמד את הילדים שכל בעיה אפשר לפתור אותה במגוון דרכים, סיטואציה זו בעתיד תסייע להם בכמה היבטים.

 

*לגו מפתח את ההתמודדות החברתית, כידוע משחק לגו מכיל הרבה חלקים, לכן הוא מזמק משחק שיתופי וקבוצתי ז"א לשחק עם כמה ילדים לפיכך ניתן לומר שלגו מקנה לילדים כמה כישורים חברתיים כגון סבלנות, לדחות סיפוקים, לשתף פעולה ואף מתי רצוי (או לא רצוי) לוותר ועוד... זאת בזכות המשחק המשותף שמוביל את הילדים להיות יותר חברותיים ומסייע להם לבנות מערכת יחסים וקשרים חזקים ביניהם. 

*לגו ומוטוריקה עדינה

משחק לגו מסייע בפיתוח מוטוריקה עדינה, מוטוריקה שכוללת תיאום בין עין יד, תנועות מדויקות וחיזוק את היציבות של החלקים הקטנים. לכן אם לדוגמא שילד מתקשה לאחוז בעיפרון, הרי שמשחק לגו הינו הפתרון המקסים, כי הוא גם נהנה בלגו וזה עשוי לאט לאט לסייע בפתרון הבעיה שלו.

לגו וחיזוק היכולות המתמטיות

ככל שהילדים משחקים יותר בלגו וככל שרמת הבנייה היא יותר מורכבת, כך ההישגים המתמטיים של הילדים משתכללים ומשתפרים יותר, על כן חשוב לאפשר לילדים לפתח את יכולת הבנייה באמצעות משחק הרי הוא הדרך הטובה ביותר עבור למידה מגיל שנתיים ועד ארבע

מכיוון שמשחק לגו חשוב מאוד עבור ההתפתחות ולכן מומלץ לחשוף את הילדים למשחקי לגו כבר מגיל שנה וחצי שנתיים. אומנם המשחק יישאר זהה לאורך הרבה שנים, אך ככל שהילד יגדל הלגו יחשוף יכולות יותר משוכללות אצלו מכיוון הילד עצמו יציב לעצמו כמה יעדים חדשים לעשות אותם, הדבר נעשה בליווי ההורים שבטח יהיה תהליך מרתק עבורם כאשר רואים איך הילד שלהם מתגבר על המכשולים ועומד איתן לממש את המטרה הסופית וזאת להשלים את הבנייה של המשחק.

יכול להיות שהילד בהתחלה ישחק בחלקים לשם הנאה ומחקר בלי להתייחס למטרה הסופית אך עד מהרה  הילד גם יבקש לעמוד במטרה שהוא עצמו הציב לעצמו – לבנות מבנה שמדמה עד כמה שניתן את המוצר שהוא רואה בחיי היומיום, כאשר בשלבי הביניים הוא לא יהיה מוטרד אם התוצר אינו מוגמר, או שונה מהפריט שמופיע במציאות.

לכן באופן וודאי ניתן לומר שלגו הינו כלי מרתק ללמידה, למחקר וגם להתפתחות.

האם יש לילד שלכם מלא משחקים אך עדיין אין לו לגו?! עכשיו אתם מבינים עד כמה חשוב שיהיה לכם לגו בבית, הלגו מסייע ללמוד, לחקות, להתפתח, לחקור, להביע יצירתיות ובאופן כללי לפתח מגוון יכולות חשובות ולכן לגו נחשב למשחק ששומר על הקסם שלו וכדאי שיהיה לכם!

 

במיי בייבי דואגים לכם למגוון ענק של צעצועי לגו של כל הדגמים וכל הסדרות. מוזמנים לצפייה ורכישה

 

סגור
Go back to %1