איך משחקי לגו תורמים לילדים שלנו

משחקי לגו ידועים שהם המשחקים הכי מוצלחים ופופולרים על פני דורות מאז שהתחילו לייצר אותם בדנמרק ב1949. לגו זהו משחק משעשע של בניה והרכבה, הורים צעירים שחקו בו בילדותם, נהנו ולמדו ממנו וכעת הם מעוניינים שיהיה זמין בידי ילדיהם בגלל שהם מודעים לחשיבותו ולתרומתו כאמצעי להתפתחות ילדיהם במגוון מישורים, דרכו ניתן לפתח את הכישורים התנועתיים, הקוגניטיביים, האישיים כמו כן החברתיים של הילדים.

א. משחקי לגו תורמים להתפתחות המוטוריקה העדינה של הילדים

מבחינה מוטורית מחקרים רבים הוכיחו כי משחקי לגו תורמים לפיתוח יכולת האחיזה אצל ילדים כי התקנת לבני לגו בגדלים שונים דורשת דיוק וחוזק בשרירי הידיים והאצבעות, לכן כאשר הילדים משחקים בחלקים או בקוביות של המשחק ומנסים לבנות מהם צורות שונות הרי הם כך מחזקים את המוטוריקה העדינה אצלם.

ב. משחקי לגו תורמים לפיתוח הדמיון ויכולת החשיבה של הילדים

באמצעות משחקי לגו יכולים לפתח את הדמיון של הילדים ומאפשרים להם שיהיו יצירתיים, הדבר בא לידי ביטוי כאשר הם פורסים את החלקים והלבנים ומנסים לבנות את הצורה שבא להם לראות בלי להתייחס לצורות בחוברת. אולם גם במימוש ההוראות המצוינות בחוברת המצורפת קיים יתרון בזה שניתן לפתח גם את יכולת החשיבה כאשר הילדים מיישמים את ההוראות ומנסים לבנות את הצורה כך הם מתבוננים בצורה ובחלקים, בוחרים את החלקים המתאימים ומיישמים. לפעמים הילדים נתקלים בבעיות בהליך הבניה של המשחק כגון שלא מזהים המיקום הנכון לחלק מסויים, אז הם מאתגרים את עצמם ומנסים לפתור את הבעיה בכוחות עצמם ואכן מצליחים, הצלחה גורמת להעלאת הבטחון העצמי שלהם.

ג. משחקי לגו תורמים לפיתוח הכישורים החברתיים של הילדים

ילדים בדרך כלל משחקים לגו עם אחרים, יכול שיהיו אחים, חברים או הורים. משחק בקבוצה מאפשר לילדים לתקשר עם האחרים וגם לשתף פעולה איתם ואלו הן מיומנויות חברתיות חיוניות לילדים.

משחקי לגו פותחו וקבלו תאוצה במהלך השנים, כיום קיים מבחר ענק ממשחקי לגו ממוינים לפי שכבת גיל, ומין, תחומים ויש משחקי לגו ממונעים.


*מיי בייבי חיונית גם בתקופת הסגר. מחלקת תינוקות והיריון נחשבת למחקלה חיונית במיי-בייבי ואפשר לבקר בה לפי הנחיות משרד הבריאות.

סגור
Go back to %1